Kargo ve Teslimat

NLAVA > Kargo ve Teslimat

Kargo ve Teslimat

 • Kargoya teslim edilen siparişimini kargo dağıtım durumunu nasıl görebilirim?
  Siparişinizi kargoya teslim ettiğimizde size e-mail ve sms ile bilgi paylaşıyoruz.
  ‘’Ad Soyad / Bana Özel’’ bölmünden ‘‘Siparişlerim’’ bölümüne tıklayarak
  Siparişinizin sağ yanında bulunan ‘’Sipariş Detay’’ butonundan açılan sayfadan ‘’Kargom Nerede’’ alanına tıklayarak siparişinizin kargo durumunu görebilirsiniz.
 • Sepetimin veya ürünümün ‘’Teslimat Tarihini’’ nasıl öğrenebilirim?
  Sitemizde alışveriş sepetinin sol alt kısmında “Tahmini Teslim Zamanı” belirtilmektedir.
 • Kargo Gönderilerinin Kabulü Așamasında Göndericilere Düșen Görevler Nelerdir?
  1- Gönderiyi teslim eden veya teslim alan kișinin görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge) ibraz etmesi zorunludur.
  2- Göndericinin bilgileri (gerçek kiși ise adı-soyadı, adresi, TC Kimlik numarası, telefon numarası; tüzel kiși ise tam ünvanı, Vergi Kimlik Numarası-VKN veya Merkez Sicil Kayıt Sistemi Numarası-MERSİS ile adresi ve telefon numarası) ya da Gönderiyi teslim eden kișinin bilgileri(adı-soyadı, TC Kimlik numarası, adresi ve telefon numarası) ile Alıcının adı-soyadı/ünvanı ve açık adres bilgileri kayıt altına alınır
  3- Gönderinin içeriği kayıt altına alınır.
  4- Bilgilerin verilmemesi halinde gönderi kabul edilmez.
 • Gönderilerin Kabulü Așamasında Güvenlik Kontrolü Nasıl Uygulanır?
  1- Gönderiler, gönderici huzurunda kontrol edilerek kabul edilir. (Haberleșme gönderileri ve sözleșme kapsamında fatura veya irsaliyeli tașıttırılan gönderiler kural olarak kontrol edilmez, ancak bunlardan içerisinde yasak madde bulunduğundan șüphelenilen gönderiler de göndericiye açtırılarak kapsamı kontrol edildikten sonra kabul edilir.)
  2- Göndericinin söz konusu kontrole razı olmaması halinde gönderi kabul edilmez.
 • Alıcıya Teslim Așamasında Hangi Bilgilerin Kaydı Zorunludur?
  İlgili mevzuat uyarınca; Hizmet sağlayıcılar (posta-kargo firmaları) tarafından, posta gönderilerinin alıcıya teslimi aşamasında; asgari olarak; teslim alanın, adı-soyadı, TC kimlik numarası (yabancı uyruklular için pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belgenin numarası veya TC yetkili mercilerince verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası) kayıt altına alınır ve gerektiğinde ilgili mercilere sunmak üzere gizliliği sağlanarak en az iki yıl süreyle saklanır. Alıcının kimlik bilgilerini vermek istememesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir. Gönderilerin alıcıya teslimi așamasında; teslim alanın görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge) ibraz etmesi zorunludur.Alıcının kimlik bilgilerini vermek istememesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir.
 • Aldığım ürün hangi saatler arasında teslim edilecek?
  Siparişiniz Yurtiçi Kargo tarafından resmi tatiller hariç iş günlerinde 09:00 – 18:00 saatleri arasında teslim edilmektedir.
 • Siparişimin adres değişikliğini nasıl yapabilirim?
  Siparişinizin durumunu kontrol etmek için ana sayfada yer alan “Bana Özel” sekmesine tıklayarak, ‘’Siparişlerim’’ bölümünden siparişinizi kontrol ediniz. Sipariş numaranız ile birlikte ilgili yeni adresinizi iletmek için çağrı merkezimizi arayabilir ya da iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.
  “Kargoya teslim edildi” durumundaki siparişiniz için ise adres değişikliği işlemi tarafımızca yapılmaktadır. Güncel adres bilginiz kargo firmasına ileterek adres değişikliği yapılacaktır.
 • Resmi tatillerde teslimat yapılıyor mu?
  Resmi tatil günlerinde kargo firmamız teslimat yapmamaktadır.
 • Siparişimi söz verilen tarihten önce gönderebilir misiniz?
  Ürünlerin teslimat süresi, sipariş oluşturma aşamasında tarafınıza bildirildiği şekildedir.
 • Siparişime hediye notu ekleyebilir miyim?
  Siparişleriniz için hediye notu uygulamamız bulunmamaktadır.
 • Ürün fiyatlarına KDV dahil midir?
  Her ürünün satış fiyatına KDV dahildir.